Archive | 2016

Teātra Sports un pieteikšanās teātrī

 

Jauno sezonu atklāsim ar Teātra Sportu jau 20. septembrī pl.20. Viesosies “Ārprāts”! Nāc satiecies ar savu labāko gaastāvokli un piesakies dalībniekos! Jaunie dalībnieki aicināti pieteikties arī 21.09. no pl.19. Tiekamies Čakstes bulvārī 5a!

LLU Studentu teātrim – 70

LLU Studentu teātris 3.06.2016.aicina savus visu laiku aktierus, režisorus, improvizatorus un radošos draugus uz kopīgu satikšanās nakti savā teātrī Čakstes bulv.5a. Jelgavas Studentu teātris var lepoties, ka ir vienīgais studentu teātris Latvijā,  ar savu teātra telpu un mītnes vietu.

Studentu darbība pamatā noris divos virzienos – improvizācijā un darbā pie izrādēm, abi radošie virzieni ieņem vienlīdz nozīmīgu lomu teātra skatuves dzīvē, tāpēc viesiem būs iespēja noskatīties gan izrādi ”IEGRIEZ ZIEDONI ”, gan vērot un līdzdarboties improvizētā izrādē. Protams, kā jau svētkos viesi tiks aicināti izteikties sveicienā sev tuvā skatuves valodā. Nakts gaitā paredzēts svētku nakts piedzīvojumu zibakcija teātra agrākajā mītnē Valdekas pilī.

Viesus aicinām pieteikties elektroniski https://docs.google.com/forms/d/1atN-UJWmOtiHXpU3KfUDG8W5PD-3uf-PJ9NJB8xAJn0/viewform?edit_requested=true. Vai miniatra.jst@gmail.com vai 26323327 . Līdzi vēlams ņemt nelielu groziņu un dalības maksu 10 EUR

Teātra Sports un “Ārprāts”

Viesojas Improzoo!

Pirmizrāde “Helmūts un Hellija”

Patreiz Prestonā dzīvojošā latviešu horeogrāfe (ar ko LLU Studentu teātrism bijusi sadarbībā iestudējumos Fr. Molnāra “Lilioms” (1991). E. Junesko “Basgalvainā dziedātāja” (1994) u.c.) Maija Ozoliņa Lielbritānijā dzīvojot, studējusi drāmas mākslu un dramaturģiju. Īsluga* – monologs “Helmūts un Hellija” tapusi 2013. gadā un pirmizrādi piedzīvojusi 2016. gada Latvijā Jelgavas Studentu teātrī un Studentu teātradienu festivālā 2016 “Brīvība” Rīgā.

Netradicionāla situācija un atbilstoši tai skatuviskais risinājums, kā neliela rotaļa uz saprāta un neprāta robežas, tieksmē pēc harmonijas zelta viduspunkta – līdzsvara sevī. Stāsts ,kā daudzi stāsti par mīlestību vai tās trūkumu.

Festivāla Latvijas Studentu teātradienas 2016 “Brīvība” žūrija novērtēja iestudējumu ar ĪPAŠO BALVU PAR -  radošu skatuves elementu vienību , nominācijās Labākais aktieris un Labākā aktrise tika izvirzīti abi  aktieri, balvu džentelmeniski pasniedza žūrijas pārstāvis Juris Rijnieks Hellijas lomas izpildītājai Ingūnai Strodei.

Režisore Astra Kacena un aktieri Ingūn Strode un Agris Siņijs ir gandarīti par sadarbību šai nevienkāršajā radošajā procesā ar ilggadējo LLU Studentu teātra kustību konsultantu Vilni Bīriņu.

Noskatoties īslugas videomateriālu, autore atrakstīja :

”Man ļoti patika, ka sākumā Hollija ir it kā bezsvarā, plīvo pa gaisu. Nu tiešām labi. Šokolāde labi dominēja. Režisora darbs pirmklasīgs, patika kustības, it īpaši tās, kuras likās, ka tām nav nekāda reāla pamata. Vietām likās vienkārši ģeniāli! Aktieri ļoti, ļoti labi. Viss tik sabalansēts, negaidīts un mulsinošs, it kā pretruna, labi. Patika pašai savi teksti, pat apsmējos, cik aktieri tos labi pasniedza. Man patika abi, ļoti laba saspēle. Visas detaļas pārdomātas, zelta kurpītes, ne ko pielikt, ne atņemt. Tērpi labi. Labs moments arī bija grieķu koris beigās. Viss traktējums ļoti modernā garā, mūsdienīgs.”

Bildes Galerijā!

*īsluga, ne garāks par 15 minūtēm skatuviskais vēstījums, kas nolasāms teātra mākslas valodā, neatkarīgi no teksta valodas.

 

Teātra Sports kopā ar “Arprāts”

Mežainis Gruzijā

2015. gada decembrī Jelgavas Studentu teātris piedalījās Starptautiskā studentu teātru festivālā “The Mask 2015”, kas norisinājās Tbilisi, Gruzijā. Tas bija gan aizraujošs ceļojums, gan lieliska viesizrādes pieredze! Piedalījāmies ar vērienīgo 2014. gadā Jelgavas Studentu teātrī iestudēto A. Čehova “Mežaini” (rež. Astra Kacena). Vairākas dekorācijas tika būvētas no jauna uz vietas Tbilisi, materiālus meklējot vienīgajā Tbilisī būvmateriālu tirgū “Eliava”, daudzas tika piemeklētas Tibilisi Medicīnas universitātes krājumos. Liels paldies jāsaka Nodara Dumbadzes Profesionālajam Valsts Jaunatnes teātrim un režisoram Otaram Bagaturiam, par laipnu palīdzēšanu un dekorāciju aizlienēšanu izrādei.

Pāris drosmīgāko teātra dalībnieku vienu dienu atvēlēja ceļojumam uz Kazbegiem, lai dotos elpu aizraujošā kāpienā uz Gergeti klosteri, kas atrodas Kazbega pakājē – 2017 m virs jūras līmeņa.

Paldies festivāla The Mask 2015 rīkotājiem par ielūgumu un ceram, ka nākotnē izdosies ko līdzīgu atkārtot.

Laimas Kacenas video skaties šeit.

Improvizācijas kursi!

 11.02. pl 19.00. spāņu mīma Karlosa Martineza viesizrāde “Mirāža”

Karloss Martiness (Carlos Martínez)

 Spāņu pantomīmas meistars

MIRĀŽA

Iedvesmojoties no diskusijām par klimata pārmaiņām un ierobežotajiem dzeramā ūdens resursiem, izrāde atsaucas uz mūsu vērtīgāko un dabīgāko resursu – ūdeni. Ar ceļojuma stāstu, kas atspoguļots kustībās, žestos un mīmikā, mīms atkāj mūsu cilvēcīgās nekonsekvences un pretrunas. Viņš atstāj sava tēlojuma interpretāciju skatītājiem un viņu secinājumiem ļauj sniegties līdz katra personīgās iztēles robežām.

Bez rekvizītiem, kostīmiem vai balss intonācijām, viens pats uz tukšas skatuves, pilnīgā klusumā ar balto masku uz sejas mīms attopas pats savā tuksnesī. Tikai ar kustībām viņš iedzīvina stāstus skatītāju iztēlē. Visa pantomīma ir mirāža, kas rada dzīvi no žestiem, sākot ar ikdienišķām darbībām līdz pat dramatiskiem un komiskiem notikumiem.

Tā ir vēl viena iespēja atklāt cilvēcīguma atspoguļojumu Mirāžā.

Turpinot savas aktiermeistarības trīsdesmitgades atzīmēšanu, Karloss Martiness piedāvā skatītājiem šo ļoti personisko pienesumu daudzajiem notikumiem, kas risinās dekādē – “Ūdens dzīvībai”.

 Izrādes 1. daļa

Nodziestot skatītāju zāles gaismām, kāds neatkarīgs profesionālis dodas ceļojumā. Pavisam drīz piedzīvojums kļūst bīstams, jo viņš atklāj sevi pazudušu tuksnesī. Viņa blašķīte ir gandrīz tukša, mobilā tālruņa baterija ir izlādējusies un nav jau nemaz sakaru tīkla pārklājuma. Pieaugošās slāpes un apnikums viņam sāk raisīt murgus. Viņš redz iluzoriskus ūdens attēlus – viena mirāža pēc otras. Ūdens, ko viņš ir uzskatījis par pašsaprotamu, tuksnesī viņam parādās kā brīnums – pagriezts ūdenskrāns, viļņu skaņas pludmalē, avota čalošana, pat sabiedriskā tualete… Ūdens, ūdens it visur, bet ne pilītes, ko padzerties. Kā viņš izdzīvos?

Izrādes 2. daļa

Skatītāju visu laiku iemīļotākās Karlosa Martinesa daiļrades etīdes.

Aktieris

 Karloss Martiness dzimis 1955. gadā Spānijā, un liktenis viņu uz mūžu saistījis ar žestu valodu. 1980. gadā Karloss uzsāka mācības pantomīmas skolā Taller de Mimi y Teatro, vēlāk mācījās dramatisko mākslu skolā El Timbal. No 1982. līdz 1987. gadam turpināja studijas, bet kopš 1986. gada strādā kā profesionāls aktieris – mīms. 30 gadu garumā viņš ir spodrinājis savu arodu, lai brīvi un viegli sazinātos visā pasaulē – teātros, skolās, draudzēs, organizācijās un televīzijās. Viņa māksla iesaista skatītāju sirsnīgā un atvērtā sarunā. Savukārt izsmalcinātā tehnika ļauj radīt  visdažādākos pretstatu tēlus.

Karloss sevī apvieno vidusjūras garu un humoru, ritmiski atklājot uzvedināšanas un provokāciju pasauli. Aktiera spāniskais šarms un humors ļauj viņu saprast jebkurā kultūrā un tautā.