Archive | February, 2016

Mežainis Gruzijā

2015. gada decembrī Jelgavas Studentu teātris piedalījās Starptautiskā studentu teātru festivālā “The Mask 2015”, kas norisinājās Tbilisi, Gruzijā. Tas bija gan aizraujošs ceļojums, gan lieliska viesizrādes pieredze! Piedalījāmies ar vērienīgo 2014. gadā Jelgavas Studentu teātrī iestudēto A. Čehova “Mežaini” (rež. Astra Kacena). Vairākas dekorācijas tika būvētas no jauna uz vietas Tbilisi, materiālus meklējot vienīgajā Tbilisī būvmateriālu tirgū “Eliava”, daudzas tika piemeklētas Tibilisi Medicīnas universitātes krājumos. Liels paldies jāsaka Nodara Dumbadzes Profesionālajam Valsts Jaunatnes teātrim un režisoram Otaram Bagaturiam, par laipnu palīdzēšanu un dekorāciju aizlienēšanu izrādei.

Pāris drosmīgāko teātra dalībnieku vienu dienu atvēlēja ceļojumam uz Kazbegiem, lai dotos elpu aizraujošā kāpienā uz Gergeti klosteri, kas atrodas Kazbega pakājē – 2017 m virs jūras līmeņa.

Paldies festivāla The Mask 2015 rīkotājiem par ielūgumu un ceram, ka nākotnē izdosies ko līdzīgu atkārtot.

Laimas Kacenas video skaties šeit.

Improvizācijas kursi!

 11.02. pl 19.00. spāņu mīma Karlosa Martineza viesizrāde “Mirāža”

Karloss Martiness (Carlos Martínez)

 Spāņu pantomīmas meistars

MIRĀŽA

Iedvesmojoties no diskusijām par klimata pārmaiņām un ierobežotajiem dzeramā ūdens resursiem, izrāde atsaucas uz mūsu vērtīgāko un dabīgāko resursu – ūdeni. Ar ceļojuma stāstu, kas atspoguļots kustībās, žestos un mīmikā, mīms atkāj mūsu cilvēcīgās nekonsekvences un pretrunas. Viņš atstāj sava tēlojuma interpretāciju skatītājiem un viņu secinājumiem ļauj sniegties līdz katra personīgās iztēles robežām.

Bez rekvizītiem, kostīmiem vai balss intonācijām, viens pats uz tukšas skatuves, pilnīgā klusumā ar balto masku uz sejas mīms attopas pats savā tuksnesī. Tikai ar kustībām viņš iedzīvina stāstus skatītāju iztēlē. Visa pantomīma ir mirāža, kas rada dzīvi no žestiem, sākot ar ikdienišķām darbībām līdz pat dramatiskiem un komiskiem notikumiem.

Tā ir vēl viena iespēja atklāt cilvēcīguma atspoguļojumu Mirāžā.

Turpinot savas aktiermeistarības trīsdesmitgades atzīmēšanu, Karloss Martiness piedāvā skatītājiem šo ļoti personisko pienesumu daudzajiem notikumiem, kas risinās dekādē – “Ūdens dzīvībai”.

 Izrādes 1. daļa

Nodziestot skatītāju zāles gaismām, kāds neatkarīgs profesionālis dodas ceļojumā. Pavisam drīz piedzīvojums kļūst bīstams, jo viņš atklāj sevi pazudušu tuksnesī. Viņa blašķīte ir gandrīz tukša, mobilā tālruņa baterija ir izlādējusies un nav jau nemaz sakaru tīkla pārklājuma. Pieaugošās slāpes un apnikums viņam sāk raisīt murgus. Viņš redz iluzoriskus ūdens attēlus – viena mirāža pēc otras. Ūdens, ko viņš ir uzskatījis par pašsaprotamu, tuksnesī viņam parādās kā brīnums – pagriezts ūdenskrāns, viļņu skaņas pludmalē, avota čalošana, pat sabiedriskā tualete… Ūdens, ūdens it visur, bet ne pilītes, ko padzerties. Kā viņš izdzīvos?

Izrādes 2. daļa

Skatītāju visu laiku iemīļotākās Karlosa Martinesa daiļrades etīdes.

Aktieris

 Karloss Martiness dzimis 1955. gadā Spānijā, un liktenis viņu uz mūžu saistījis ar žestu valodu. 1980. gadā Karloss uzsāka mācības pantomīmas skolā Taller de Mimi y Teatro, vēlāk mācījās dramatisko mākslu skolā El Timbal. No 1982. līdz 1987. gadam turpināja studijas, bet kopš 1986. gada strādā kā profesionāls aktieris – mīms. 30 gadu garumā viņš ir spodrinājis savu arodu, lai brīvi un viegli sazinātos visā pasaulē – teātros, skolās, draudzēs, organizācijās un televīzijās. Viņa māksla iesaista skatītāju sirsnīgā un atvērtā sarunā. Savukārt izsmalcinātā tehnika ļauj radīt  visdažādākos pretstatu tēlus.

Karloss sevī apvieno vidusjūras garu un humoru, ritmiski atklājot uzvedināšanas un provokāciju pasauli. Aktiera spāniskais šarms un humors ļauj viņu saprast jebkurā kultūrā un tautā.