Archive | 2017

Ziemassvētku Pop-Up Mākslas tirgus

No 15.12 līdz 22.12. 13.00 -20.00 Ziemassvētku Pop-Up Mākslas tirgus

16.12. 20.00 Dzejas un perkusiju vakars. “Skaniskā sajūtu vizualizācija”

19.12. 20.00 “Šokolādes leģenda”. Īsluga “Helmuts un Hellija” un šokolādes baudīšana

20.12. 18.30 Dziesmas pieaugušajiem bērniem. Kopā ar Arni un Laimu Miltiņiem

Īpašo mirkļu baudītājiem būs atvērta Melpomenes viesistaba

no 17:00 līdz 20:00

(sestdien un svētdien – no 13:00 līdz 20:00)

DEBUIT 2017 Grand Prix

Jelgavas LLU Studentu teātris no Batumi Starptautiskā studentu teātru festivāla ir atgriezies ar galveno balvu - Grand Prix igauņu režisora Kalev Kudu iestudētajai izrādei "Parīzē es lidoju ar gaisa balonu". Marta Gēbele (Aņas lomā) saņēma labākās otrā plāna aktrises balvu. Kopā ar balvām esam pārveduši arī vissiltākās atmiņas par gruzīnu viesmīlību un uzmanību, ko īpaši izjutām no festivāla organizētājiem Roin Dvali un  Giorgi Fircxalashvili. Iespējams, ka mums mācītie adžāriešu dejas soļi noderēs, satiekoties ar esošiem un jauniegūtiem draugiem no Batumi, Tblisi, Kutaisi un Viļņas universitātes, bet varbūt tos varēs redzēt kādā mūsu izrādē nākotnē. Esam pateicīgi apburošajai žūrijas pārstāvei Marina Burduli par ielūgumu uz Batumi drāmas teātra izrādi, kurā viņa pati fascinēja skatītājus ar savu talantu.
Patīkams pārsteigums festivālā bija tas, ka amatierteātru izrādes skatījās ne tikai teātra profesionāļi, kas bija žūrijā, bet arī profesionālie aktieri kā skatītāji. Batumi teātri mīl, par ko liecināja pilnā skatītāju zāle uz katru izrādi un tāpēc mums ir jo lielāks prieks par saņemto balvu. Prieks, kurā dalāmies ar tiem, kas mums palīdzēja nokļūt Batumi - Jelgavas domes un LLU vadību un mūsu atbalstītājiem Evopipes un DriveEcoHome.
FOTOATTĒLI

Batumi – Debuit

Pateicoties EVOPIPES un DriveEcoHOME atbalstam no 8. līdz 12. novembrim piedalāmies Batumi startautiskajā studentu teātru festivālā DEBUIT Gruzijā. Batumi Šota Rustaveli vārdā nosauktajā valsts universitātes koncertzālē paredzētas 5 vakara izrādes, mēs piedalāmies ar “Parīzē es lidoju ar gaisa balonu” Kaleva Kudu (Igaunija) režijā. Piedāvāto meistarklašu (aktiermeistarība, kustība) klāstā ar īpašu nepacietību gaidām gruzīnu folkloras meistarklasi.

Tartu – A-festival

Ar Kaleva Kudu iestudēto izrādi “Parīzē es lidoju ar gaisa balonu…” dodamies uz starptautisko festivālu režisora pilsētā – Tartu. Kopā ar mums festivālā piedalās teātri no Berlīnes, Maskavas, Sanktpēterbugas, Lježas, Orlas un Tartu. Lježas teātra sniegumā – Kaleva Kudu izrādi “Ķiršu dārzs. Pēc 20 gadiem” kas tāpat kā mūsu izrāde iestudēta pēc A.Čehova “Ķiršu dārzs” motīviem. Mēs spēlēsim sestdien, 14.oktobrī plkst.21.00 Studentu mājā (Kalevi 24). Gaidām jūs!

Ar “Helmutu un Helliju” uz starptautisko festivālu Kupiškos (LT)

No 4. oktobra līdz 8. oktobrim Lietuvā, Kupiškos norisināsies starptautisks amatierteātru festivāls THEATER CLUSTER 2017, kurā starp Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas, Ukrainas, Krievijas un Spānijas teātriem Jelgavas Studentu teātris piedalīsies ar Maijas Ozoliņas īslugu “Helmuts un Hellija”.
Ja vēlies vēlreiz noskatīties mūsu šokodrāmu angļu valodā, mēs būsim uz skatuves 7. oktobrī plkst. 16.00 Kupišku kultūras centra lielajā zālē.

Teātrasporta sezonas atklāšana

Teātrasports Latvijā – jau 20 gadus! Jelgavas Studentu teātris uzsāk jauno teātrasporta sezonu 26.septembrī plkst. 20:00 ar Jelgavas un Rīgas komandu piedalīšanos. Nāc un satiecies ar savu labo garastāvokli!

LLU Studentu teātris “Baltijas rampā”

No 15.septembra līdz 17.septembrim Jūrmalā notika Starptautisko amatierteātru festivāls “Baltijas rampa”. Jelgavas studentu teātris festivālā, kurā piedalās pa 2 amatierteātru kolektīviem no katras Baltijas valsts, pārstāvēja Latviju ar igauņu režisora Kaleva Kudu iestudēto izrādi “Parīzē es lidoju ar gaisa balonu” pēc A.Čehova lugas “Ķiršu dārzs” motīviem.

Divi maija vakari 2017

 Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a Starptautiskais teātra festivāls “Divi maija vakari” aicina uz izrādēm! Pavadi silti smaržojošos maija vakarus kopā ar Ceriņu.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentu teātris, viesrežisors Kalevs Kudu( Igaunija)

„PARĪZĒ ES LIDOJU AR GAISA BALONU” , pēc Antona Čehova lugas „Ķiršu dārzs” motīviem.

DĀRZS ir iznīcināts. Tam sekojusi ekoloģiska un politiska katastrofa uz visas zemeslodes. Kaut kur visu aizmirstā nostūrī, laikā ieslēgti 7 čehoviski personāži – Varja (viņa arī Duņaša), Šarlote, Ļubova Andrejevna, Gajevs, Trofimovs, Jepihodovs, Aņa… un Firsa gars. Tā sākas mūsu izrāde. Laiks, kurā mēs esam, liek sadzīvot gan ar pagātni, ko nesam sevī, gan ar nākotni uz ko tiecamies. Katram tas ir savs un personisks ar savu stāstu un poēziju. Tagatne mūs vieno un ceļš ved tālāk.

  • 26.05.2017. pl.19 LLU Studentu teātris ar “Parīzē es lidoju ar gaisa balonu” pēc A. Čehova “Ķiršu dārzs” motīviem. Režisors Kalev Kudu. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.

 

Rīgas Tehniskās universitātes studentu teātris „Spēle”, režisors Romāns Grabovskis

Nikolo Makiavelli

 „MANDRAGORA”

Izcilā renesanses domātāja Nikolo Makjavelli darbs „Mandragora” ir komēdija par rosīgo Florences dzīvi, tās tikumiem, paražām, un ir veltīta mūžsenām tēmām – par kaislību, aizraušanos un azartu. Lugā ir arī liela deva ironijas par Nikolo Makiavelli filozofiskajos traktātos daudzkārt aprakstītajām politikas tēmā – meliem, naudu, absolūtu morāles noliegšanu. Mīlestības politika vai politika mīlestībā un ar ko tas beidzas, vai nebeidzas nekad…!? Mandragoras auga (Mandragora officinarum)sakne satur iedarbīgus alkaloīdus, ļaudis senāk uzskatīja to par spēcīgu mīlestības simbolu. 

  • 26.05.2017. pl.21 RTU Studentu teātris “Spēle” ar Nikolo Makiavelli “Mandragora”. Režisors Romāns Grabovskis. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.
Latvijas Universitātes Studentu teātris, režisors Visvaldis Klintsons

Robērs Tomā

„ASTOŅAS MĪLOŠAS SIEVIETES”

Tas ir stāsts par astoņām pavisam atšķirīgām sievietēm, kuras vieno viens vīrietis – tēvs, vīrs, brālis, znots, draugs, mīļākais, svainis un saimnieks. Vienīgais vīrietis Marsels, ģimenes patriarhs, atrasts savā guļamistabā nogalināts ar nazi mugurā. Telefons sabojāts, māja ieputināta sniegā. Kas katrai no viņām ir slēpjams? Un kura no visām astoņām ir vainīgā?
  • 27.05.2017. pl.12:30 LU Studentu teātris ar Robērs Tomā “Astoņas mīlošas sievietes”. Režisors Visvaldis Klinstons. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.
Rīgas Tehniskās universitātes studentu teātris „Kamertonis”, režisore Ludmila Stančika

Rejs Bredberijs

 „LIKTEŅU VĒJŠ” pēc stāsta motīviem „Nepabeigtās vakariņas”

 Stāsts par amerikāņu ģimenes vakariņām, kurās večiņa aizmirst iekurt plīti. Lugas gaitā katrs skatītājs varēs sev atbildēt uz jautājumu – kas ir svarīgāks – labas vakariņas vai dvēseles līdzjūtība.

  • 27.05.2017. pl.16 RTU Studentu teātris “Kamertonis” ar R. Bredberijs “Likteņu vējš”. Režisore Ludmila Stančika. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.
.
.

.

Gruzija, Batumi Šota Rustavelli Universitātes teātris „Teatroni”, režisors Roins Dvali

Marks Kamelots

„ĢIMENES IDILLE”

Studentu teātris “Theatron” darbojas kopš 1980.gada. Tā repertuārs ir dažāds, trupa bieži piedalās internacionālos festivālos un tajā darbojas dažādu profesiju studenti .

Marks Kamoleti “Ģimenes idille” bija hits Parīzē un vēlāk Londonā kļuva par visilgāk spēlēto komēdiju. Lugas darbība notiek franču saimniecības ēkā. Bernards cer izkalidēt savu mīļāko ar šiku, kamēr viņa sieve Žaklīna apmeklēs savu māti. Viņš nolīgst pavāru un uzaicina ciemos savu draugu Robertu, kurš kalpos kā alibi. Pēc viņa domām perfekts plāns, tikai Bernards nezina, ka Roberts ir sievas mīļākais, tāpēc sieva  izdomā palikt mājas, lai satiktu Robertu. Papildus visasm mīļākās un pavāre vārdi ir ļoti līdzīgi (Suzete un Suzanna) un viņas visu laiku tiek jauktas un tiek apmaintītas lomām. Pievienojiet visam greizsirdīga vīra parādīšanos un Jums ir jautra vakara recepte.

Lomās: Mariama Kikava, Irakli Katamadze, Mikheils Jincharadze, Nino Chkhikvadze un Tamar Gorgoshadze.

Ilgums: 45 minūtes

  • 27.05.2017, pl.20 Batumi Šota Rustavelli universitātes teātris “Teatroni” ar “Ģimenes idille“. Režisors Roin Dvali. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.
Lietuva, Viļņas Universitātes teātra Kinētiskā grupa, režisors Andrius Pulkaunikas

Viļņas universitāte ir pati senākā Lietuvā. Tai ir  447 gadi. Andriusa Palkaunikas vadītā trupa Kinetine trupe  darbojas kopš 1999 gada. Tā rada eksperimentālā stilā, miksējot videomākslu ar laikmetīgo deju un savdabīgu psihodīlisku mūziku. Video mākslinieks Šaruna Kruckailis. Mūzika DOPUSAU.

Performance “Caur ķermeni” – ir ironisks skatījums uz mūsdienu situāciju. Tā ir afāzija kad vārdi nenāk pār lūpām, bet ir jāizkliedz.  Jautājums “Ko mēs darām?!” paliek neatbildēts .Vienkārši mokām viens otru no dzimšanas līdz nāvei.

Pirmizrāde 2017. gada maijā Buenos Airesā ( Argentīnā)

  • 28.05.2017. pl.13:30 Viļņas universitātes teātra Kinētiskā grupa “Caur ķermeni“. Režisors Andrius Pulkauninkas. Izrāde notiks Jelgavas

    Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.

Igaunija

 

 

 

 

 

  • 28.05.2017. pl.15.  Tartu universitātes teātris ar “Polārzvaigznes vilinājums” pēc A. Valton stāstu motīviem. Režisors Enors Niinenmāg. Izrāde notiks Jelgavs kultūras namā. Ieeja brīva.