Pirmizrāde “Helmūts un Hellija”

Patreiz Prestonā dzīvojošā latviešu horeogrāfe (ar ko LLU Studentu teātrism bijusi sadarbībā iestudējumos Fr. Molnāra “Lilioms” (1991). E. Junesko “Basgalvainā dziedātāja” (1994) u.c.) Maija Ozoliņa Lielbritānijā dzīvojot, studējusi drāmas mākslu un dramaturģiju. Īsluga* – monologs “Helmūts un Hellija” tapusi 2013. gadā un pirmizrādi piedzīvojusi 2016. gada Latvijā Jelgavas Studentu teātrī un Studentu teātradienu festivālā 2016 “Brīvība” Rīgā.

Netradicionāla situācija un atbilstoši tai skatuviskais risinājums, kā neliela rotaļa uz saprāta un neprāta robežas, tieksmē pēc harmonijas zelta viduspunkta – līdzsvara sevī. Stāsts ,kā daudzi stāsti par mīlestību vai tās trūkumu.

Festivāla Latvijas Studentu teātradienas 2016 “Brīvība” žūrija novērtēja iestudējumu ar ĪPAŠO BALVU PAR -  radošu skatuves elementu vienību , nominācijās Labākais aktieris un Labākā aktrise tika izvirzīti abi  aktieri, balvu džentelmeniski pasniedza žūrijas pārstāvis Juris Rijnieks Hellijas lomas izpildītājai Ingūnai Strodei.

Režisore Astra Kacena un aktieri Ingūn Strode un Agris Siņijs ir gandarīti par sadarbību šai nevienkāršajā radošajā procesā ar ilggadējo LLU Studentu teātra kustību konsultantu Vilni Bīriņu.

Noskatoties īslugas videomateriālu, autore atrakstīja :

”Man ļoti patika, ka sākumā Hollija ir it kā bezsvarā, plīvo pa gaisu. Nu tiešām labi. Šokolāde labi dominēja. Režisora darbs pirmklasīgs, patika kustības, it īpaši tās, kuras likās, ka tām nav nekāda reāla pamata. Vietām likās vienkārši ģeniāli! Aktieri ļoti, ļoti labi. Viss tik sabalansēts, negaidīts un mulsinošs, it kā pretruna, labi. Patika pašai savi teksti, pat apsmējos, cik aktieri tos labi pasniedza. Man patika abi, ļoti laba saspēle. Visas detaļas pārdomātas, zelta kurpītes, ne ko pielikt, ne atņemt. Tērpi labi. Labs moments arī bija grieķu koris beigās. Viss traktējums ļoti modernā garā, mūsdienīgs.”

Bildes Galerijā!

*īsluga, ne garāks par 15 minūtēm skatuviskais vēstījums, kas nolasāms teātra mākslas valodā, neatkarīgi no teksta valodas.

 

No comments yet.

Leave a Reply