Divi maija vakari 2017

 Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a Starptautiskais teātra festivāls “Divi maija vakari” aicina uz izrādēm! Pavadi silti smaržojošos maija vakarus kopā ar Ceriņu.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentu teātris, viesrežisors Kalevs Kudu( Igaunija)

„PARĪZĒ ES LIDOJU AR GAISA BALONU” , pēc Antona Čehova lugas „Ķiršu dārzs” motīviem.

DĀRZS ir iznīcināts. Tam sekojusi ekoloģiska un politiska katastrofa uz visas zemeslodes. Kaut kur visu aizmirstā nostūrī, laikā ieslēgti 7 čehoviski personāži – Varja (viņa arī Duņaša), Šarlote, Ļubova Andrejevna, Gajevs, Trofimovs, Jepihodovs, Aņa… un Firsa gars. Tā sākas mūsu izrāde. Laiks, kurā mēs esam, liek sadzīvot gan ar pagātni, ko nesam sevī, gan ar nākotni uz ko tiecamies. Katram tas ir savs un personisks ar savu stāstu un poēziju. Tagatne mūs vieno un ceļš ved tālāk.

  • 26.05.2017. pl.19 LLU Studentu teātris ar “Parīzē es lidoju ar gaisa balonu” pēc A. Čehova “Ķiršu dārzs” motīviem. Režisors Kalev Kudu. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.

 

Rīgas Tehniskās universitātes studentu teātris „Spēle”, režisors Romāns Grabovskis

Nikolo Makiavelli

 „MANDRAGORA”

Izcilā renesanses domātāja Nikolo Makjavelli darbs „Mandragora” ir komēdija par rosīgo Florences dzīvi, tās tikumiem, paražām, un ir veltīta mūžsenām tēmām – par kaislību, aizraušanos un azartu. Lugā ir arī liela deva ironijas par Nikolo Makiavelli filozofiskajos traktātos daudzkārt aprakstītajām politikas tēmā – meliem, naudu, absolūtu morāles noliegšanu. Mīlestības politika vai politika mīlestībā un ar ko tas beidzas, vai nebeidzas nekad…!? Mandragoras auga (Mandragora officinarum)sakne satur iedarbīgus alkaloīdus, ļaudis senāk uzskatīja to par spēcīgu mīlestības simbolu. 

  • 26.05.2017. pl.21 RTU Studentu teātris “Spēle” ar Nikolo Makiavelli “Mandragora”. Režisors Romāns Grabovskis. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.
Latvijas Universitātes Studentu teātris, režisors Visvaldis Klintsons

Robērs Tomā

„ASTOŅAS MĪLOŠAS SIEVIETES”

Tas ir stāsts par astoņām pavisam atšķirīgām sievietēm, kuras vieno viens vīrietis – tēvs, vīrs, brālis, znots, draugs, mīļākais, svainis un saimnieks. Vienīgais vīrietis Marsels, ģimenes patriarhs, atrasts savā guļamistabā nogalināts ar nazi mugurā. Telefons sabojāts, māja ieputināta sniegā. Kas katrai no viņām ir slēpjams? Un kura no visām astoņām ir vainīgā?
  • 27.05.2017. pl.12:30 LU Studentu teātris ar Robērs Tomā “Astoņas mīlošas sievietes”. Režisors Visvaldis Klinstons. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.
Rīgas Tehniskās universitātes studentu teātris „Kamertonis”, režisore Ludmila Stančika

Rejs Bredberijs

 „LIKTEŅU VĒJŠ” pēc stāsta motīviem „Nepabeigtās vakariņas”

 Stāsts par amerikāņu ģimenes vakariņām, kurās večiņa aizmirst iekurt plīti. Lugas gaitā katrs skatītājs varēs sev atbildēt uz jautājumu – kas ir svarīgāks – labas vakariņas vai dvēseles līdzjūtība.

  • 27.05.2017. pl.16 RTU Studentu teātris “Kamertonis” ar R. Bredberijs “Likteņu vējš”. Režisore Ludmila Stančika. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.
.
.

.

Gruzija, Batumi Šota Rustavelli Universitātes teātris „Teatroni”, režisors Roins Dvali

Marks Kamelots

„ĢIMENES IDILLE”

Studentu teātris “Theatron” darbojas kopš 1980.gada. Tā repertuārs ir dažāds, trupa bieži piedalās internacionālos festivālos un tajā darbojas dažādu profesiju studenti .

Marks Kamoleti “Ģimenes idille” bija hits Parīzē un vēlāk Londonā kļuva par visilgāk spēlēto komēdiju. Lugas darbība notiek franču saimniecības ēkā. Bernards cer izkalidēt savu mīļāko ar šiku, kamēr viņa sieve Žaklīna apmeklēs savu māti. Viņš nolīgst pavāru un uzaicina ciemos savu draugu Robertu, kurš kalpos kā alibi. Pēc viņa domām perfekts plāns, tikai Bernards nezina, ka Roberts ir sievas mīļākais, tāpēc sieva  izdomā palikt mājas, lai satiktu Robertu. Papildus visasm mīļākās un pavāre vārdi ir ļoti līdzīgi (Suzete un Suzanna) un viņas visu laiku tiek jauktas un tiek apmaintītas lomām. Pievienojiet visam greizsirdīga vīra parādīšanos un Jums ir jautra vakara recepte.

Lomās: Mariama Kikava, Irakli Katamadze, Mikheils Jincharadze, Nino Chkhikvadze un Tamar Gorgoshadze.

Ilgums: 45 minūtes

  • 27.05.2017, pl.20 Batumi Šota Rustavelli universitātes teātris “Teatroni” ar “Ģimenes idille“. Režisors Roin Dvali. Izrāde notiks Jelgavas Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.
Lietuva, Viļņas Universitātes teātra Kinētiskā grupa, režisors Andrius Pulkaunikas

Viļņas universitāte ir pati senākā Lietuvā. Tai ir  447 gadi. Andriusa Palkaunikas vadītā trupa Kinetine trupe  darbojas kopš 1999 gada. Tā rada eksperimentālā stilā, miksējot videomākslu ar laikmetīgo deju un savdabīgu psihodīlisku mūziku. Video mākslinieks Šaruna Kruckailis. Mūzika DOPUSAU.

Performance “Caur ķermeni” – ir ironisks skatījums uz mūsdienu situāciju. Tā ir afāzija kad vārdi nenāk pār lūpām, bet ir jāizkliedz.  Jautājums “Ko mēs darām?!” paliek neatbildēts .Vienkārši mokām viens otru no dzimšanas līdz nāvei.

Pirmizrāde 2017. gada maijā Buenos Airesā ( Argentīnā)

  • 28.05.2017. pl.13:30 Viļņas universitātes teātra Kinētiskā grupa “Caur ķermeni“. Režisors Andrius Pulkauninkas. Izrāde notiks Jelgavas

    Studentu teatrī, Čakstes bulvārī 5a.

Igaunija

 

 

 

 

 

  • 28.05.2017. pl.15.  Tartu universitātes teātris ar “Polārzvaigznes vilinājums” pēc A. Valton stāstu motīviem. Režisors Enors Niinenmāg. Izrāde notiks Jelgavs kultūras namā. Ieeja brīva.
No comments yet.

Leave a Reply